Masáž lávovými kameny

Novinka, která se u nás nedávno objevila, se již dlouho praktikuje na Havajských ostrovech. Masáž je založena na speciálních havajských masážních technikách se současným využitím horkých kamenů, které mají vysoký relaxační účinek.

Masáž lávovými kameny pochází historicky pravděpodobně z kmenových rituálů praktikovaných americkými Indiány. Není ale jisté, že Indiáni byli první, kteří kameny začali používat jako terapii. O léčebném účinku drahých kamenů při masážích věděli lidé už před 5.000 lety. Masáže teplými kameny nebo přikládáním vzácných kamenů byly oblíbené již u starých Inků, Mayů, v Mezopotámii, v Indii a v Číně.
Postupně se tak vyvinulo několik druhů masáží využívajících lávové kameny. Liší se množstvím a teplotou nahřátých kamenů, dobou trvání a technikou provedení masáže.

Tranquility stone masáž k nám přichází z Číny a její hlavní úlohou je harmonizovat energetická centra – čakry a vyrovnávat energii. Tranquility stone masáž je charakterizována malými lávovými kameny, nižší teplotou ohřevu a minimem masáže, na druhou stranu ovšem celostním přístupem.

La stone therapy především hluboce prohřívá problematické svalové partie a relaxuje tělo i mysl. Využívají se při ní mnohem větší teploty a zahrnuje více masáže s kameny.

Magic hot stones spočívá v použití speciálních havajských technik, které ve spojení s horkými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Spolu s exotickou aromaterapií umocňuje pocit kliku a pohody. V této terapii se využívá jak znalostí čínské medicíny, tak i prvků havajské masáže. Masáž je vysoce relaxační, antistresová a harmonická.

K masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které akumulují teplo a zároveň uvolňují některé anionty kovů. Tato kombinace přispívá ke zlepšení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci, která je při masáži využívána k odstranění blokací proudění životní energie v důležitých bodech na meridiánech a k obnovení přirozeného toku energie v našem těle. Pro zvýšení relaxačního efektu je používáno aromatických olejů.

Mezi hlavní účinky masáže patří stimulace krevního oběhu a lymfatického systému, hluboká relaxace a harmonizace těla, prohřátí, celková detoxikace organismu a obnovení toku energie v těle.

Masáž by se neměla provádět při zvýšené citlivosti na teplo, vysokém krevním tlaku, křečových žilách, infekčních a kožních onemocněních, zánětech a těhotenství.

Další příspěvky z této kategorie: