KISS a KIDD SYNDROM – uvolnění blokád u dětí

Kiss syndrom
Kiss syndrom je blokáda a porucha symetrie v oblasti krční páteře u dětí po porodu. Na jejím základě se nabalují další blokády a symptomy ve vzdálenějších oblastech. Změny se projevují nejen na pohybovém systému dítěte, ale i na funkci trávicího a dýchacího systému, kvalitě spánku a reflexních odpovědích miminka.

Jak se může projevovat kiss syndrom?

U novorozenců a kojenců se kiss syndrom projevuje jednostranným držením hlavy a těla, asymetrií lebky, problémy s kojením, neutěšitelným pláčem, problémy s trávením a senzorickými odlišnostmi.

U starších dětí může kiss syndrome ovlivňovat kromě držení těla i rovnováhu a koordinaci, spánek, koncentraci a chování nebo může mít vliv na zpoždění vývoje jazyka a ve školním věku na vznik poruch učení.

K terapii KISS syndromu používáme osteopatické a energetické techniky, spočívající v odblokování kloubů, kde se nacházejí kloubní blokády a uvolnění svalů a fascií nejen v pohybovém aparátu, ale i v ostatních orgánových systémech. Často dostávám otázku, zda děláme osteodynamiku? Osteodynamiku nepoužíváme, ale používáme fasciální techniky vyvinuté Monikou Bauer – německou terapeutkou, stejně jako osteodynamika.

Následně je doporučena stimulace miminka cvičením nebo adekvátní manipulace (handling) podporující psychomotorický vývoj dítěte.

Další příspěvky z této kategorie: